Strona główna » Archiwum aktualności » Podsumowanie roku 2017 - Przedsiębiorczy Grodzisk
« Wróć do poprzedniej strony

Podsumowanie roku 2017 - Przedsiębiorczy Grodzisk

Środa, 03 Stycznia 2018, 6:21
Opublikowane przez: Jan Pazio

Rok 2017 dla projektu „Przedsiębiorczy Grodzisk” upłynął pod znakiem ciągłego rozwoju i kreatywnych rozwiązań, dzięki którym obecni i przyszli przedsiębiorcy realizowali swoje cele biznesowe. W ciągu minionych miesięcy, łącznie przeprowadziliśmy 34 szkolenia, w których wzięło udział ponad 400 uczestników. W tym nasz projekt wsparł sześciokrotnie organizacyjnie niezależną inicjatywę „Klub Przedsiębiorczych Mam”. Przygotowaliśmy rozwiązania motywujące i integrujące przedsiębiorców. Zrealizowane przez nas działania miały na celu również inspirowanie i budowanie lojalności partnerów biznesowych. Poszerzanie wiedzy osób czynnie biorących udział w spotkaniach zainspirowało wielu uczestników do założenia własnej firmy. Wśród naszych najważniejszych realizacji były przeprowadzone szkolenia i warsztaty z ekspertami z różnych dziedzin, gdzie przedsiębiorcom udostępniono specjalistyczną wiedzę. Niezależnie od skali projektu udało nam się jednak spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających uczestników. Do tego czasu projekt „Przedsiębiorczy Grodzisk” przekazał mieszkańcom wiedzę z zakresu m. in.: prowadzenia i założenia własnej firmy. Uczestnicy spotkania „Ubezpieczenia oraz porady z zakresu świadczeń emerytalnych” wszystkie informacje okazały się bardzo ważne dla osób, które noszą się z zamiarem zakończenia kariery zawodowej i przejścia na zasłużoną emeryturę. Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej oferuje wsparcie w zakresie instrumentów finansowych we wszystkich programach UE, w których uwzględniono instrumenty finansowe dla przedsiębiorców. Podczas warsztatu promocji biznesu w Internecie zaprezentowano nam jak działają wyszukiwarki internetowe, jakie działania są ważne, aby zapewnić swojej firmie widoczność w wynikach naturalnych i sponsorowanych. Przede wszystkim skupiliśmy się na funkcjach Facebooka i Instagrama dla biznesu. W czasie zajęć z udzielania pierwszej pomocy poszerzyliśmy wiedzę o ratownictwo drogowe, pokazane zostało w jaki bezpieczny sposób zabezpieczyć miejsce wypadku drogowego, jak postąpić z osobą poszkodowaną. W ramach programu „Przedsiębiorczy Grodzisk” odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami dot. naborów wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Szkolenie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem, że było ono zarówno zaskoczeniem dla organizatora programu „Przedsiębiorczy Grodzisk”, jak też gości z Żabiej Woli.

Po spotkaniach wszyscy uczestnicy oraz osoby, które deklarowały chęć uczestnictwa, ale nie przybyły na spotkanie, za pośrednictwem linku do strony z podsumowaniem wydarzenia na Portalu Przedsiębiorcy otrzymali materiały dodatkowe w formie slajdów z prezentacji, darmowych podręczników, linków do omawianych stron, oraz informacji o możliwości kontaktu z prelegentem. Każde spotkanie było okazją do nawiązania osobistego kontaktu organizatorów akcji Przedsiębiorczy Grodzisk z uczestnikami.

Mamy nadzieję, że w dalszym ciągu szkolenia będą cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.

Cieszymy się, że możemy spełniać Państwa oczekiwania poprzez organizację szkoleń i wyrażamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W SZKOLENIACH, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ JUŻ W NOWYM 2018 ROKU!

Grażyna Jasińska Wydział Centrum Obsługi Przedsiębiorcy