Strona główna » Katalog firm

Firma

THERMOVISION - Badania Termowizyjne - Termowizja
branża: Budowlane przedsiębiorstwa Budownictwo inżynieryjne
Kontakt
THERMOVISION - Badania Termowizyjne - Termowizja
Kosińskiego 6
05-825 Grodzisk Mazowiecki
tel kom.: 509138044
http://www.termowizja.info
Kilka słów o nas:

Firma Thermovision - ThermoBau powstała na bazie 20 letniego doświadczenia w budownictwie. Wiedza i doświadczenia zostały zdobywane w Międzynarodowych firmach budowlanych. www.thermobau.info Z tą myślą powstała firma Thermovision która zajmuje się badaniami termowizyjnymi działa ona w sektorach  budownictwie , ciepłownictwie , chłodnictwie , energetyce i przemyśle oraz wielu innych sektorach w którym ma zastosowanie kamera termowizyjna. Dodatkowo świadczymy usługi w Konsultingu - Doradztwie energetycznym w zakresie efektywnego wykorzystania energii.

Nasza oferta w skrócie:

Zlokalizujemy którędy ucieka ciepło z twojego domu .... z nami zaoszczędzisz na ogrzewaniu.

W czasach promowania rozwiązań energooszczędnych, zarówno ze względów ekologicznych oraz coraz częściej ekonomicznych, badania termowizyjne w budownictwie stały się jedną z najpopularniejszych metod szybkiej i bezinwazyjnej analizy stanu izolacyjności cieplnej budynków przed jak i po remoncie termomodernizacyjnym, ale również w bardziej prozaicznych sytuacjach np. przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości. Analiza termograficzna pozwala zlokalizować obszary w przegrodach (ścianach zewnętrznych, stropodachu, dachu), których rozkład temperatur odbiega od średniej dla danej przegrody (tzw. mostki cieplne). Przyczyną tych anomalii mogą być ukryte wady wewnętrzne
– brak lub uszkodzenie warstwy izolacyjnej, przecieki wodne, nieprawidłowo zamontowane elementy elewacji budynku itp. Obszary te powodują nadmierny wypływ ciepła z budynku, a w skrajnych sytuacjach doprowadzić mogą do pojawienia się zagrzybienia na wadliwej powierzchni. W perspektywie długoterminowej należy także pamiętać o aspekcie ekonomicznym i konsekwencjach finansowych wynikających z użytkowania energochłonnego obiektu. Usługa badań termowizyjnych obejmuje budynki, wobec których planowane są pokaźne inwestycje wymagające nadzoru wykonanych prac, ale również te, podczas użytkowania których wystąpiły niepokojące symptomy (zawilgocenie, pleśń, zadymienie przez nieszczelności kominowe itp.).